A pittsburghi egyetemen egy úttörő eszközt fejlesztettek ki. Az ún. robothernyó(HeartLander) képes úgy beavatkozásokat végezni a szíven, hogy azt nem kell leállítani, így megelőzhetőek a bypass-műtétek kockázatai. Eddig disznókon tesztelték az eszközt, sikerrel. A robothernyó képes volt az állatok szívéhez igazítani a pacemakert, és festéket fecskendezni a szívbe.
Az apró eszköz mindössze 10mm hosszú 6,5mm magas és 8mm széles, és 18 cm/perc a sebessége. A robothernyó nagyon hasznos, hiszen a beteget nem kell altatni a műtét közben és a beavatkozás napján a gyógyult már el is hagyhatja a kórházat. De az operációk előtt még sok vizsgálatra van szükség.
Orvosi szabályozás alatt áll természetesen a robot. A sternum(szegycsont) alatt egy metszésen kereszül juttatják be, rátapad a szív felszínére, a kívánt területekre megy és irányítják vele a kezelést.
Szívsebész robothernyó
2007.05.12. 18:58 Orosz Viktória
1 komment
Címkék: szív sebészet robothernyó
A bejegyzés trackback címe:
https://cogito.blog.hu/api/trackback/id/tr774847
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
zslog 2007.05.15. 17:11:27
Nagyon érdekes és sok újdonságot ígérő eljárás. Ezek szerint a műtétet igénylő szívbetegségek csak igen csekély százalékában lesz hasznosítható: olyan műtétek esetén, amikor nem a szív belsejében, hanem a külső felületén van szükség a beavatkozásra.

Kommentek