A múltkori posztom az írisz diagnosztikáról bár rövidre sikerült, mégis azt a posztot olvasták legtöbben. Ezért most kicsit részletesebben írnék erről a vizsgálatról.
A szivárványhártya minden egyes része valamilyen módon kapcsolatban áll a belső szervekkel. Ha a szivárványhártyán valamelyik szervünk zónájában lakunák ("gödröcskék"), pigment-foltok (sötétebb színű felületek) vagy más jelek vannak, amelyek eltérnek a hártya többi részétől, akkor ebből azt a következtetést vonjuk le, hogy az adott belső szervben valami nincs rendben. Lelkes kutatók hatalmas statisztikai anyagon végzett számításokkal meghatározták, milyen jeleknek felelnek meg a gyulladás, a fekély, a vérkeringési rendellenességek és mely jelkombinációk utalnak leggyakrabban rák betegségekre. Jól kivehetőek a gerinc, gyomor, szív, petefészek és prosztata megbetegedései, de rosszul látszik a cukorbetegség, asztma, rheuma. A szem vizsgálata lépésről-lépésre történik. Először a szem környékét, a ráncokat, elszíneződéseket, ödémákat vizsgáljuk, ezek a máj, a vese és a szív rendellenes működésére utalnak. A szklera, vagyis a szemfehérje az érrendszer, a koleszterinszint, a keringési rendszer állapotára, a pupilla fényjelenségei az öröklött tulajdonságokra, a pupilla alakváltozásai a szerzett tulajdonságokra, a pupilla szegélye a vegetatív idegrendszer, a gerincből kilépő idegek állapotára, maga az írisz pedig az egész szervezetben zajló anyagcsere-folyamatokra, valamint az egyes szervek, illetve az egész szervezet területén történő kóros folyamatokra vonatkozóan adnak tájékoztatást.
- A mai német kórházak és klinikák alkalmaznak iridológust, vagyis olyan személyt, akihez fordulni lehet, ha a szokásos orvosdiagnosztikai módszerek, laborvizsgálatok nem vezetnek eredményre.
- Iridoszkóppal(réslámpa) végzik mellyel akár 100x-os nagyítás is elérhető
- 10 éves kor fölött ajánlott
- Korlátlan alkalommal ismételhető, nincs semmilyen káros hatása
- Teljesen fájdalommentes
- A vizsgálat után az írisz-diagnoszta általában rengeteg tanáccsal látja el a beteget. Szükség esetén otthoni gyógymódot ír fel neki, vagy ha valami gyanúsat talál, más szakorvoshoz utalja.
Referencia:
Ormós intézet
Kommentek