Amerikai kutatók egy csoportja rájött, hogy mi lehet az első ismert közös tulajdonság az örökölt és az időszakos epilepszia között: egy törés az úgynevezett „BK csatornában” - legalábbis a Neurobilogy of Disease júniusi száma szerint.
Kapcsolat az epilepszia különböző formái közt
2008.06.21. 22:22 Orosz Viktória
Ezek a felfedezések alapjául szolgálhatnak egy újfajta terápiának és új reményt adnak az epilepsziában szenvedőknek. A Carnegie Mellon Egyetem kutatói felfedezték, hogy a BK csatorna egy roham után természetellenesen aktívvá válik. Ez a törés eredményezheti azt, hogy az idegsejtek túl ingerelhetővé válnak, ami kapcsolatba hozható az epilepsziával.
A Carnegie Mellon tudósai képesek voltak megváltoztatni ezt az abnormális ingerlékenységet egy BK csatorna antitest használatával, ami visszaállította a normális szintre a roham utáni elektromos aktivitást.
„A tény, hogy a BK csatornát korábban kapcsolatba hozták az örökletes epilepsziával, új utak felé mutat a kezelésben. Megmutattuk, hogy a BK antitestek nagyon hatékonyan képesek normalizálni a természetellenes elektromos aktivitást az idegsejtekben, ami azt jelenti, hogy a BK csatorna antitestek új fegyvert jelenthetnek az epilepszia ellen.” – mondta el Alison Barth a kutatócsoport egyik munkatársa.
Az epilepszia egy neurológiai zavar, ami kapcsolatban van az abnormális elektromos aktivitással az agyban. Ez pedig visszatérő rohamokhoz vezet. A kutatók azonosítottak egy genetikai összetevőt néhány fajta epilepsziában. Ez az első tanulmány, ami kapcsolatot mutat a különböző típusú epilepsziák között.
Szólj hozzá!
Címkék: kutatás neurológia epilepszia
A bejegyzés trackback címe:
https://cogito.blog.hu/api/trackback/id/tr56532814
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.

Kommentek