Orosz Viktória vagyok, orvostanhallgató. Blogomon az orvostudomány és egészség friss, érdekes és hasznos híreit, kutatási eredményeit szeretném ismertetni. Célom, hogy a közemberekhez is közelebb kerüljön ez a tudomány.
E-mail címem: viki@housemd.hu
Kritika a Cogito-ról
Az ÉLETMÓD kategóriában a zsűri által legjobb 10 blog közé lett sorolva a Cogito!
Sol Durka:
Lorentovich: közönségesen a szerelem és a gyűlölet ugyanannak az érzésnek a két oldala. Legjobb bi... (2015.11.27. 18:56)A gyűlölet biológiája
:
Köszi, de ebből nem kellene játékot űzni. Én "végigéltem " egy 4 eres műtétet, kétszeri nagyarány... (2014.10.12. 17:44)Nyitott szívműtét
Egy friss tanulmány szerint, vakbélgyulladás esetén jóval hatékonyabb és hosszútávon költségkímélőbb megoldás is a laporoszkópiás műtét, mint a hagyományos nyitott operáció.
Vakbélműtét esetén ma még az a legmegszokottabb eljárás, hogy a betegen egy hosszú vágást ejt a sebész, ami akár a harminc centit is elérheti. Az orvosok szerint azonban kevesebb utófájdalommal jár, ha a páciensen csupán egy apró sebet vágnak, amin keresztül bejuttatnak egy kamerát, a sebész pedig egy monitor segítségével követi az eseményeket.
Az Annals of Surgerycímű szaklapban megjelent tanulmány szerzője, Dr. Dmitry Oleynikov szerint – az összes kiadást nézve - a betegeknek is jóval kevesebbe kerülne egy ilyen eljárás. Az Egyesült Államokban a vakbél eltávolítása az egyik leggyakoribb műtét, melyet évente mintegy 750 000 alkalommal végeznek. Oleynikov és munkatársai 14 000 hagyományos és 26 000 laporoszkópiás vakbélműtétet hasonlítottak össze számos különböző kórházban. Az utóbbiak nemcsak kevesebb költséggel jártak, de alacsonyabb volt a halálozási arány, ritkábban újult ki a betegség és a pácienseknek kevesebb időt kellett a kórházban tölteniük.
A tanulmány szerzői azért hozzátették, hogy az eredmények megerősítésére még további kutatásokat kell végezni, hiszen a mostani vizsgálatok során számos tényezőt – például a betegek korát – figyelmen kívül hagytak.
Kommentek